Producent gliny oraz mas i betonów ogniotrwałych – O nas

Bolesławskie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych

Istniejemy od 1945 roku.

BZMO to tradycja, doświadczenie oraz wiedza zdobywana przez ponad 60 lat działalności. Nasza firma jest liderem w produkcji glinokrzemianowych materiałów ogniotrwałych. Naszą pozycję na rynku gwarantuje dbałość o jak najwyższą jakość naszych produktów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze, jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom i indywidualnym potrzebom naszych Klientów.

panorama BZMO Bolesławiec

Nasi odbiorcy

Kto jest odbiorcą naszych materiałów ogniotrwałych?

W zakresie produkcji wysokogatunkowych ogniotrwałych prefabrykatów betonowych współpracujemy między innymi z przedsiębiorstwami sektorów elektrociepłowniczego i energetycznego, w których nasze produkty są wykorzystywane bezpośrednio przy procesach wytwarzania energii. Odbiorcami materiałów BZMO Bolesławiec są także wiodące polskie i europejskie spalarnie odpadów (dostarczamy materiały wykorzystywane przy budowie kotłów na biomasę) oraz branża ceramiczna, cementowa i koksownicza. Są to również odlewnie żeliwa oraz huty stali, żelaza oraz metali nieżelaznych. Zapewniamy, że produkowane przez BZMO Bolesławiec betony ogniotrwałe gwarantują optymalne warunki pracy dla każdej gałęzi przemysłu. W naszej ofercieznajdą Państwo betony specjalistyczne, niskocementowe, żaroodporne, izolacyjne oraz konwencjonalne, a wśród nich betony boksytowe, szamotowe, andaluzytowe, korundowe i betony na bazie węglika krzemu.

masa ceramiczna formowana przez dłoń

Dostarczamy wysokiej klasy surowce ceramiczne

Do dyspozycji naszych Klientów mamy gliny wzbogacone (w tym między innymi glina ceramiczna) oraz masy typu kwarcoplast o ponadprzeciętnej odporności na wysokie temperatury.