pl
gb

O NAS

Bolesławieckie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych powstały w 1947 roku jako Przedsiębiorstwo państwowe. W okresie swojego istnienia prowadziły działalność w dwóch podstawowych kierunkach. Jednym było wydobycie i przerób surowców ilastych i kwarcowych, drugim produkcja materiałów ogniotrwałych. Prywatyzacja, przeprowadzona w 2002 roku, zapoczątkowała proces restrukturyzacji i modernizacji firmy. Ostatnie lata to okres wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań i technologii w obu profilach działalności.

W tym czasie wzmocniliśmy swoją obecność na rynkach zagranicznych i z powodzeniem nawiązaliśmy relacje partnerskie z wiodącymi polskimi przedsiębiorstwami z sektorów: cementowego, ceramicznego, energetycznego i elektrociepłowniczego, a także koksowniczego i hutniczego. W 2006 r. rozbudowaliśmy zaplecze techniczne kopali w Czerwonej Wodzie, czego konsekwencją było powstanie profesjonalnego zakładu wzbogacania iłu, dzięki czemu dziś w ręce naszych Kontrahentów oddajemy wysokogatunkowe gliny wzbogacone, masy typu kwarcoplast oraz biały piasek kwarcowy.

Co najważniejsze, po 13 latach od prywatyzacji Bolesławieckich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych, nasze betony ogniotrwałe są powszechnie stosowane do budowy kotłów na biomasę w spalarniach odpadów, zabudów pieców tunelowych, szybowych i obrotowych oraz wielu innych.

WYDZIAŁ PRODUKCYJNY „CZERNA”

W dziedzinie materiałów ogniotrwałych oferujemy nowoczesne betony, masy do torkretowania i ubijania oraz zaprawy. Dysponujemy w pełni automatyczną linią do produkcji betonów. Gwarantuje to wytwarzanie wyrobów o najwyższej jakości. Znaczną część produkcji stanowią prefabrykaty ogniotrwałe wykonywane wg rysunków Klienta lub dokumentacji opracowanej w naszej firmie. Wybudowany kilka lat temu nowoczesny piec elektryczny umożliwia wygrzewanie ich w ściśle zaprogramowany sposób, co pozwala na uzyskanie wysokiego standardu wyrobów. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą z dużym doświadczeniem, która doradza naszym Klientom w zakresie projektowania i doboru materiałów stosowanych w urządzeniach cieplnych.

KOPALNIA „CZERWONA WODA”

Drugim działem naszej aktywności jest produkcja wysokiej jakości iłu wzbogaconego dla przemysłu ceramicznego. Produkowany jest on na bazie surowca piaszczysto – ilastego z naszej kopalni w Czerwonej Wodzie. Chcąc wykorzystać zasoby złoża w 2006 roku wybudowano nowy Zakład wzbogacania iłu. Dzięki temu uzyskujemy białowypalający się surowiec ilasty o wysokich i stabilnych parametrach. Produkt oferujemy do sprzedaży w postaci pociętych placków filtracyjnych. Dobre właściwości reologiczne, wytrzymałościowe i wysoka białość po wypaleniu pozwala na szerokie zastosowanie w przemyśle ceramicznym głównie do produkcji wyrobów sanitarnych, płytek oraz ceramiki artystycznej. Wielkość zasobów złoża szacowana jest na kilkadziesiąt lat eksploatacji.

4
1
2
3