Wzbogacanie iłu i produkcja glinki – Surowce ceramiczne

BZMO to nowoczesny zakład wzbogacania surowca ilastego, który już w założeniach projektowany był z myślą o producentach różnego rodzaju ceramiki. Myślą przewodnią, która przyświecała nam podczas projektowania procesu technologicznego wzbogacania było pozyskanie surowca o jak najbardziej naturalnym składzie. Udało nam się to zrealizować i proces wzbogacania jest realizowany bez dodatku jakichkolwiek środków chemicznych, a pozyskany surowiec zachowuje w pełni swoje naturalne właściwości. Nawet niewielka zawartość naszego surowca w masie skutkuje poprawą parametrów formowania i odlewania, co doceniają nasi obecni klienci stosując go w procesach produkcyjnych ceramiki sanitarnej, płytek ceramicznych, wyrobów kamionki użytkowej oraz galanterii ceramicznej.

wydobycie surowców ceramicznych

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z dokładnymi właściwościami gliny, piasku i mas typu kwarcoplast w dołączonej dokumentacji pdf.

Wyjątkowe właściwości surowca

Gliny wzbogacone

Korzystne właściwości reologiczne

Wysoka białość po wypaleniu

Dobra spiekalność

Piasek biały kwarcowy

Posiadający Atest Higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny

Masykwarcoplast

Produkowane z gliny ogniotrwałej odchudzonej piaskiem. Stosowane na wykładziny w odlewnictwie (tak zwane żeliwiaki). W wersji plastycznej i jako sucha mieszanka.

Copyright 2018. BZMO Bolesławiec

Bolesławieckie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych

ul. Kościuszki 8, 59-700 Bolesławiec, tel: +48 732 36 61, e-mail: bzmo@bzmo.com.pl

Polityka prywatności

Copyright 2018. BZMO Bolesławiec