pl
gb

SUROWCE CERAMICZNE

BZMO to nowoczesny zakład wzbogacania surowca ilastego, który już w założeniach projektowany był z myślą o producentach różnego rodzaju ceramiki. Myślą przewodnią, która przyświecała nam podczas projektowania procesu technologicznego wzbogacania było pozyskanie surowca o jak najbardziej naturalnym składzie. Udało nam się to zrealizować i proces wzbogacania jest realizowany bez dodatku jakichkolwiek środków chemicznych a pozyskany przez nas surowiec zachowuje w pełni swoje naturalne właściwości. Nawet niewielka zawartość naszego surowca w masie skutkuje poprawą parametrów formowania i odlewania, co doceniają nasi obecni klienci stosując go w procesach produkcyjnych ceramiki sanitarnej, płytek ceramicznych, wyrobów kamionki użytkowej oraz galanterii ceramicznej.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z dokładnymi właściwościami gliny, piasku i mas typu kwarcoplast w dołączonej dokumentacji .pdf

Anwalt im Büro

GLINY WZBOGACONE
Wyjątkowe właściwości surowca

  • Korzystne właściwości reologiczne
  • Wysoka białość po wypaleniu
  • Dobra spiekalność
Ił CWW
Ił KJW-1
PIASEK BIAŁY KWARCOWY
Posiadający Atest Higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny
PiasekAtest

MASY KWARCOPLAST
Produkowane z gliny ogniotrwałej odchudzonej piaskiem. Stosowane na wykładziny w odlewnictwie (tzw. żeliwiaki) W wersji plastycznej i jako sucha mieszanka
Kwarcoplast P78 i SN 85

 

 

Anwalt im Büro

Anwalt im Büro

Oferowane przez BZMO Bolesławiec surowce ceramiczne znajdują szerokie zastosowane w przemyśle materiałów ogniotrwałych, sektorze szklarskim i emalierskim oraz ceramicznym.

Dysponujemy rozbudowanym zapleczem technologicznym, dzięki czemu wytwarzane przez nas gliny ceramiczne charakteryzują się doskonałymi właściwościami fizycznymi.

Do produkcji naszych glin wykorzystujemy własne zasoby z kopalni w Czerwonej Wodzie, na terenie której zlokalizowaliśmy nowoczesny zakład wzbogacania iłu. W efekcie, nasze materiały cieszą się rosnącą popularnością w całym sektorze przemysłu ceramicznego w Polsce i Europie – głównie za sprawą ponadprzeciętnych właściwości reologicznych i wytrzymałościowych.