SUROWCE
CERAMICZNE

Oferta

Surowce

Ceramiczne

BZMO to nowoczesny zakład wzbogacania surowca ilastego, który już w założeniach projektowany był z myślą o producentach różnego rodzaju ceramiki. Myślą przewodnią, która przyświecała nam podczas projektowania procesu technologicznego wzbogacania było pozyskanie surowca o jak najbardziej naturalnym składzie. Udało nam się to zrealizować i proces wzbogacania jest realizowany bez dodatku jakichkolwiek środków chemicznych, a pozyskany surowiec zachowuje w pełni swoje naturalne właściwości. Nawet niewielka zawartość naszego surowca w masie skutkuje poprawą parametrów formowania i odlewania, co doceniają nasi obecni klienci stosując go w procesach produkcyjnych ceramiki sanitarnej, płytek ceramicznych, wyrobów kamionki użytkowej oraz galanterii ceramicznej.

wydobycie surowców ceramicznych

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z dokładnymi właściwościami gliny, piasku i mas typu kwarcoplast w dołączonej dokumentacji .pdf

Wyjątkowe właściwości surowca

Gliny

Wzbogacone

Korzystne właściwości reologiczne

Wysoka białość po wypaleniu

Dobra spiekalność

Piasek

Biały kwarcowy

Posiadający Atest Higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny

Masy

Kwarcoplast

Produkowane z gliny ogniotrwałej odchudzonej piaskiem. Stosowane na wykładziny w odlewnictwie (tzw. żeliwiaki). W wersji plastycznej i jako sucha mieszanka.

Copyright 2018. BZMO Bolesławiec

Bolesławieckie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych

ul. Kościuszki 8, 59-700 Bolesławiec, tel: +48 732 36 61, e-mail: bzmo@bzmo.com.pl

Copyright 2018. BZMO Bolesławiec